Super Punch-Out!! – Bojujte jak Rocky

Rocky po Nintendovsku

Super Punch-Out!! je titul, který u nás zná jen málokdo. Jedná se o díl vydaný na Nintendo SNES v roce 1994 a po přibližně dvaceti letech zavítal na konzole 3DS. Tato série odstartovala na arkádových automatech, přes Game & Watch, NES, SNES po Nintendo Wii a dokonce se toto boxování stalo součástí Wii Sports.

Rozhodně se nejedná o žádnou komplexně vymyšlenou hru s dechberoucím příběhem a hromadou postav, u které strávíte celé dny, ale o hru, ke které si po práci sednete a dáte nakládačku svému protivníkovi a klidně si můžete představovat, že je to váš šéf, který vás už měl dávno povýšit.

super-punchout-screenshot-001-280px

Ovládání je intuitivní, snadno zapamatovatelné, jednoduché. Třemi tlačítky trefujete oponenta buď do obličeje nebo do břicha. Uhýbáním páčkou doprava, doleva a dolů se bráníte.

Star Punch je zajímavý schopností, kterou můžete použít pouze ve správnou chvíli, když dostáváte jednu ránu za druhou a jedním tlačítkem A uvolníte pořádnou pecku. Dá se ale také snadno ztratit.

Bojový styl je spíše arkádový, můžete se snažit jak chcete, ale pořád zůstanete na stejném místě a v případě, že dostanete KO nebo vám oponent ubere všechny “životy” umístěné u hráčů, musíte zkrátka mačkat všechna tlačítka, aby se váš hrdina zase postavil na nohy. Zápasy mají tři kola. Musíte tedy soupeře skolit na zem třikrát. Zápas poté ukončí rozhodčí. V průběhu hry hraje v celku příjemná retro hudba.

super-punch-out-final

Hlavní postavou je Little Mac, kterého může znát každý, kdo hrál poslední díl série Super Smash Bros. Mladý, malý a na první pohled ustrašený hrdina. Navzdory své výšce je ale velice silný a kdo se s ním utká v ringu, toho odnesou na nosítkách.

Celá hra se dělí na tři okruhy: minor, major a world. Cestou k úspěchu je schopnost odhalit soupeřovu taktiku a rozpoznat, kdy a v jaké situaci používá jaký úder. Každý ze zápasníků se liší velikostně, rychlostně, charakterem, vizáží a způsobem boje. Asi je vám jasné, že obtížnost se bude postupně zvyšovat. Posledních několik zápasů je neskutečné těžkých. Pro zkušené hráče to může být zábavou, ale pro ty občasné mohou být zápasy velmi frustrující. Pokud jde o hrací dobu, ta by se u zkušenějších hráčů mohla pohybovat okolo pár hodin.

Závěrečný verdikt

Super Punch-Out!! je příjemnou vzpomínkou pro ty, kteří se s tímto typem her setkali v minulosti. Pro mladé může působit jednoduše a nudně. Nemůže se rovnat hrám dnešního typu, za které je však nutno zaplatit několikanásobně více. U této hry kvalita odpovídá ceně. Pokud potřebujete vypnout mozek a jen si tak hrát, doporučuji.

Kategorie Sportovní Hodnocení
Počet hráčů 1
N/A
Vydavatel Nintendo
Jazyk Angličtina
Cena 199 Kč
Dostupnost Nintendo eShop PEGI_12
Datum vydání Vydáno

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share