Tank Troopers – Multiplayerovka roku s jedním ALE

Krásná malebná krajina s dřevěnými domečky, mlýny a zelenými kopečky jako z reklamy na Milku. To je ten přesný čas rozdrtit pár kopretin pod pásy tanků!

Už od podzimního Nintendo Directu, kdy byla tato herní záležitost představena, jsem si říkal, že ji prostě musím mít. Tanky, krásná barevná krajina a spousta zbraní a možností. To vše zabalené do graficky příjemného cartoonového kabátku. Jednoduchý koncept hřiště, po kterém se prohání tanky a útočí na sebe pomocí různých fíčur prostě musí vyjít snad v každém zpracování. Tady snad není co pokazit…

Připraven k boji!

Hlavním tahákem celé hry je bez pochyb multiplayer. Pojďme se ovšem podívat i na část hry po jednoho. I jako osamělý válečný hrdina budete mít dost práce a nějaký čas vám zabere než smáznete všechny zmet…lumpy z povrchu zemského. Na výběr máme dvě varianty. Nebo jednu? No ono těžko říct, protože první volba vás zavede k plnění misí a druhá taktéž a navíc k úplně stejným. Nebojte, nikdo se nezbláznil a rozdíl tu samozřejmě je. První položkou Take Orders doporučuji začít. Zavede vás ke třiceti jedna misím, které v přiděleném tanku spolu s posádkou začnete jednu po druhé plnit a nejde jen o běžné “najdi a zlikviduj”. Ovšem i tyhle mise budete plnit a je jich většina, ale pak vám hra naservíruje i jiné zajímavé úkoly, například nasbírejte 100 bodů pomocí sestřelení balónků s různými hodnotami a přitom unikejte nepřátelům, ochraňte svoji základnu před nájezdem protivníků, dostaňte obří míč do brány v určeném čase, a to pořád není všechno. Prostě práce až až. Cestu vám zkříží i pár bossů. U některých se moc nezdržíte a rychle zjistíte, že umělá inteligence není ani tak umělá, jako spíše blbá, nu a po pár ranách je hotovo. Již zmíněná druhá možnost je Custom Tank. Ta vás, jak jsem už říkal, zavede ke stejným misím. Zde si ale musíte sami koupit tank, najmout posádku a je zde i možnost volby kamufláže. Nic z toho si ale jen tak nenaklikáte, musíte si na vše vydělat penízky porážením nepřátel, ničením předmětů na mapě a samozřejmě úspěšným splněním misí.

Víc tanků víc rozdrtí

Mutiplayer. Mód kvůli kterému si Tank Troopers pořídí asi nejvíce hráčů. O to větší bude vaše zklamání a myslím, že budete stejně šokovaní jako jsem byl já. Představte si hru. Týmovou hru. Vytvoříte perfektní zábavný kousek jako stvořený pro hru více hráčů a nedáte do ní ONLINE MULTIPLAYER!!! AAACH, Nintendo proč??!! U Nintenda lze očekávat ledasco, nad některými věcmi člověk i zamhouří oko, ale proč pohřbívat projekt který je vyloženě stavěný na online pařbu? U Nintenda je vidět velká snaha o kolektivní hraní, sbližování hráčů a přenést hraní ven z domu. To je vidět i u Switche a jiných 3DS her, ale tohle je opravdu moc. Tank Troopers si prostě zahrajete jen po Local Multiplayer. Alespoň že je zde i možnost Download Play. Na druhou stranu pokud máte tu správnou partu kamarádů, je zábava víc než dobrá. Sakra dobrá! Budete překvapeni, jak se vaši údajní kamarádi změní v bandu šakalů a spiknou se proti vám. Najednou se ocitnete v křížové palbě pěti tanků a není úniku. Můžete jen poslouchat ďábelský smích svých, teď už bývalých, kamarádů. I zde ale platí, že pomsta je sladká. Na bojišti lze nalézt i bedny s maskováním. Nepřátelé pak vidí váš tank jen jako keř, nebo hromadu beden. O to větší může být i vaše překvapení, když se s posledním zbytkem života snažíte schovat do nejbližšího keře a přitom si přijedete pro poslední ránu. Zde platí jedno. Hýbající se keř, špatný keř.

Vojáci poozor!

Co by to bylo za vojenskou pařbu bez vojáků? V režimu Download Play dostane každý stejný tank i posádku. Pokud se sejde partička, kde má každý svoji kopii hry, může kombinovat a vybírat z těchto bojovníků, který vám vždy na určitý čas propůjčí své schopnosti. Při správné kombinaci lze vytvořit téměř neporazitelný tým.

Vozový park

Každá armáda potřebuje spoustu tanků. Přesněji 36 obrněných bestií, což je velice slušné číslo. Preferujete sílu, dostřel, rychlost, obratnost či raději vsadíte na pořádný pancíř? K dispozici máte za vydělané kačky od každého něco. Dokonce se ve hře nachází i skutečné verze tanků, například německý Tiger, nebo i u nás vídaný sovětský tank T-34. V kreslené grafice vypadají opravdu roztomile, pokud to vůbec jde o tanku říct. Výběrem vozidla tak lze změnit celou taktiku boje. Hra má docela velký strategický potenciál a kombinací správných trooperů a tanku tak můžete vytvořit taktické vozidlo schopné se neviditelně přiblížit k nepříteli, zasáhnout jej a zase rychle zmizet. Stejně tak není problém vrhnout se do boje hlava nehlava s pořádným a velkým neohrabaným monstrem s obrovskou palebnou silou. Tady skrývá hra asi svůj největší trumf a obyčejnou hříčku tímto povyšuje o několik příček výš. Troufnu si tvrdit, že na bojišti nepotkáte dvě stejné sestavy.

 

Závěrečný verdikt

Tak dlouhé rozhodování a takové dilema jsem zatím neřešil u žádné z mých recenzovaných her. Titul který nabízí hodiny zábavy v singleplayeru a kvanta dalších hodin v multiplayeru, obzvláště s přáteli třeba u piva. Zábavné mise a inovativní nápady dělají z Tank Troopers jedinečnou hru. Bohužel nemohu přehlédnout absenci online multiplayeru. Tato jediná “maličkost” dělí Troopery od plného hodnocení. I tak mohu s klidným svědomím vřele doporučit. Za necelé dvě stokoruny hra jednoznačně stojí a bez nadsázky by se mohlo jednat o multiplayerovku roku, možná i celé existence Nintenda 3DS, i když pouze lokální.

Kategorie Simulace Hodnocení
Počet hráčů 1-6
4,5
Vývojář Nintendo
Vydavatel Nintendo
Jazyk Angličtina, Němčina, Francoužština, Španělština, Holandština, Italština
Cena  199 Kč
Dostupnost Nintendo eShop
Datum vydání Vydáno
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share