Yo-Kai Watch: Za vším je nějaký Yo-Kai

Město Springdale je plné tajemství čekajících na svá odhalení…

Yo-Kai Watch už na první pohled vypadá jako nová, vylepšená verze Pokémonů. Hledáte a sbíráte roztomilé, někdy dokonce děsivé příšerky, zvané Yo-Kai, a používáte je v boji proti jiným. A i když hra vypadá v mnoha ohledech naprosto stejně jako Pokémoni, přidává navíc spoustu zajímavých prvků. Prvků, díky kterým se vám rozzáří obličej!

Letní večer, nebe místy bledne…

large 2960187-129079_3ds_yokaiwatch_e3_scrn_01

Je krásný letní den a vy, přestože jsou prázdniny v plném proudu, se vypravíte dodělat pár domácích úkolů, které jste na léto dostali. Jedním z nich je nachytat hmyz do hodin entomologie, a tak dle rad svých kamarádů navštívíte Mount Wildwood, ve kterém se schovává jeden z nejvzácnějších brouků – Sawtooth Stag. Během toho však vysvobodíte Whispera, vašeho duchovního rádce a guru, který snad ani na vteřinu nezavře pusu. Dá vám hodinky Yo-Kai Watch, což je zařízení skrz které můžete vidět a komunikovat se všemi Yo-Kai na celém světě. Tihle Yo-Kai příšerky jsou všude – v prodejních automatech, na stromech, v řece, v obchodech nebo domech a pokud se někde děje něco podivného, pravděpodobně za to mohou právě oni!

Stovky různých Yo-Kai

Yo-Kai_Watch_screenshotYo-Kai vám o sobě dává vědět díky radaru na horní části obrazovky, který určí, jak blízko nebo daleko od vás je. Když nějakého objevíte, musíte ho zaměřit a sledovat tak dlouho, dokud se kolem čočky hodinek neutvoří plný kruh. Občas je to obtížné, protože se vám snaží utéct z dosahu. Ale pokud budete úspěšní, vyzve vás na souboj. Ten probíhá formou různých miniher, které se odehrávají na spodní dotykové části obrazovky. V jednu chvíli klikáte na poletující mince, ve druhé pak stylusem zběsile kreslíte kruhy. Existují celkem dva druhy útoků – klasický útok a speciální Soultimate útok. Yo-Kaie se také můžete snažit uplácet různými pochoutkami, aby se s vámi rychleji skamarádili. A pokud se tak stane, obdržíte jeho medaili a můžete je použít v boji proti ostatním. Z žádného boje neodejdete s prázdnou – obdržíte peníze, zkušenostní body a v některých případech i nějaké předměty.

Ve hře existuje celkem přes 200 druhů Yo-Kaiů. Každý má svoji speciální hlášku, Soultimate útok a patří do jednoho z osmi kmenů. Kombinací tři Yo-Kaiů stejného kmene dostanete bonus v podobě rychlejšího nebo silnějšího útoku, větší odolnosti aj. V různých lokacích města můžete objevit předměty, kterými své Yo-Kaie můžete ověnčit. Jde především o různé prsteny a talismany, které vám zlepší schopnosti a zvýhodní vás v boji. Yo-Kai při určitém levelu evoluje v jiný, silnější druh, anebo jej můžete fúzovat – spojovat s jinými druhy nebo předměty za účelem získávání nových.

Ačkoliv jde téměř o otevřený herní svět, některé lokality se odemknou pouze až po odehrání hlavní příběhové linie, která dle mého na sebe moc dějově nenavazuje, poněvadž celou dobu jde o klasické RPG úkoly typu „někam jdi, tam to zabij a přines mi kořist“. Tyto hlavní úkoly plníte v zajímavých lokalitách (škola, nemocnice, staveniště apod.) a v závěru se utkáte s bossem, jehož zneškodnění zabere i klidně hodinu a půl reálného času. O dost víc se mi líbí vedlejší linie, ve kterých můžete plnit žádosti osob žijících ve Springdale a nebo konat laskavosti. Ty se navíc dají dělat opakovaně, takže pokud nemáte např. dostatek peněz, jde o velice rychlou možnost přivýdělku.

Zábavní a pouční Yo-Kai

yo-kai-watch-screenshot-04Dá se říct, že každý Yo-Kai má svou unikátní osobnost a dle ní se odráží jeho chování ve světě. Třeba Dismerelda je velký fialový blob, který zapříčiní bezdůvodnou hádku mezi dvěma dospělými. Hungramps je zase starý Yo-Kai, který lidem rád podává nezdravé a prošlé jídlo. Noway je tvrdohlavý chodící kousek zdi a Baku je zkříženina slona s tapírem, která vás učiní velmi ospalým. Unikátním případem roztomilosti a tvrdohlavosti je kočičí Yo-Kai Jibanyan, kolem kterého se točí jeden celý úkol v hlavní příběhové linii. Jibanyan se snaží svým Soultimate útokem zaútočit na protijedoucí auto, které ho však smete. Vstane, oklepe se a zkusí to znovu. A to klidně dvakrát nebo třikrát.

Jelikož je celý Yo-Kai Watch cílen především na děti, mohou se z tohoto titulu i spoustu věcí naučit. Pokud například nebudete jezdit na správné straně silnice nebo chodit na semaforu na zelenou, došlápne si na vás mocný Yo-Kai, který se s nikým nemazlí. A když Dismerelda zapříčiní hádku mezi vašimi rodiči, což je bohužel věc, které je vystaveno hodně dětí, Whisper vám řekne, co bude nejlepší v této situaci udělat.

Yo-Kai Watch je hra, která by na vaší poličce rozhodně neměla chybět. Oproti Pokémonům se mi líbí aktivnější bojový systém a snadnější hratelnost, díky které si tuto hru děti prostě zamilují. Dokončit hlavní příběh mi sice trvalo asi 15 hodin, ale díky nepřebernému množství skrytých Yo-Kaiů, žádostem a laskavostem klidně nahrajete i přes sto hodin. Velké plus ode mě má také hudební stránka hry, která je stejně chytlavá jako hudba v herní sérii Professor Layton. Za oběma tituly totiž stojí stejné studio.

Hodnocení: 4.5 / 5

7 comments
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share