A Normal Lost Phone – Takový normálně ztracený telefon

Představte si, že jdete po ulici a naleznete na chodníku pohozený telefon. V okolí nikdo, komu by mohl patřit. Berete telefon do rukou a zjišťujete, že telefon není uzamknutý… Přichází zprávy… Prečtete si je? Možná, že ano. Možná, že tyto zprávy ve Vás vyvolají mnohem větší zvědavost. Budete číst dál? Nebo necháte telefon ztracený?

A Normal Lost Phone je příběhová hra velmi mladého francouzského studia Accidental Queens. To totiž vzniklo teprve v dubnu 2016 potom, co zaujalo herní obec svým projektem z Global Game Jam. V lednu téhož roku vzniká v rámci 48 hodinové seance prototyp hry A Normal Lost Phone, který má být dle slov tvůrců „výpravná investigativní hra s jednoduchým příběhem, ale hlubokým poselstvím“. Ostatně cíl třech mladých accidental queens je vytvářet hry, které zapředávají do témat každodenního života a společenských témat prostřednictvím netradičních způsobů vyprávění, a tím je A Normal Lost Phone na každý pád.

Cela hra je koncipovaná jako fiktivní prostředí chytrého telefonu a snaží se tak propojit realitu s fikcí na základě samostatnosti hráče. Kalkulačka, počasí, zprávy, galerie, seznamka, e-mail, hudební přehrávač, internetový prohlížeč – zkrátka standardní softwarové vybavení prakticky každého smartphonu, a Vy jako nálezce můžete tyto aplikace dle libosti prozkoumat, pročíst, prošmejdit. A to je vlastně vše, co vám tu k tomu mohu a jsem ochotný říct, věřte mi, je to pro Vaše vlastní dobro.

Říct cokoliv dalšího by jen rozmělnilo výbornou atmoséru, kterou se imitace mobilního prostředí snaží vytvořit a daří se jí to až na několik detailů dobře! Můžete se připojit k wifi síti, otevřít nastavení telefonu, podívat se na počasí, přečíst si sms zprávy bývalého vlastníka a u toho si vyslechnout hudbu, zkrátka můžete si vytvořit obrázek o tom, kdo byl onen vlastník – a o tom to celé je! Dál už vážně mlčím!

Ovládat hru lze dvěma způsoby – dotykem, jako skutečný telefon, a to silně doporučuji nebo klasicky pomocí Joy-Con ovladačů, kde si zase můžete užít funkce HD Rumble, ale vzhledem k tomu, že se hra snaží simulovat telefon, doporučuji vzít Switch do ruky jako telefon.

Závěrečný verdikt

A Normal Lost Phone je velmi netradiční hra, která se zabývá velice citlivým společenským tématem skrze obsah, který v telefonu naleznete. Za to to si studio Accidental Queen zaslouží velikou, velikou pochvalu! Jedinou výtku mám k samotnému prostředí, které by mohlo být o něco živější – např. více realtime obsahu, které by vytvářelo dojem skutečného telefonu.  Ne že by tam takové prvky nebyly, ale větší počet by hře jen přidal. Pokud Vás zajímají i jiná témata než problémy unesených princezen, prokletých království a záchran světa. Hru Vám vřele doporučuji, donutí Vás zamyslet se, a možná přehodnotit Vaše postoje na věc.

Kategorie Puzzle Hodnocení recenze
Počet hráčů 1
4,5/5
Vývojář Accidental Queens
Vydavatel Plug In Digital
Jazyk Angličtina, Francouzština
Cena 199 Kč
Dostupnost Nintendo eShop Věkové hodnocení PEGI
Datum vydání Vydáno, 1. března 2018
16
Webové stránky Oficiální webové stránky
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share