Automachef – Železný kuchař v akci

Mezi vařením a programováním zdánlivě neexistuje žádná souvislost. Když ale samotný úkon provádějí stroje, které někdo musí správně nastavit, aby bylo jejich fungování co nejefektivnější, navíc na velmi omezeném prostoru, už není pochyb. Automachef na rozdíl od konkurence vaření přináší jako logickou hru, která se nebojí zapojit prvky programování. Takže, automatické linky připravit, pozor, vaříme!

Když vaří stroje

Když se robot-šéfkuchař snaží udělat si ve světě jméno, samozřejmě nemůže mít kuchyni plnou lidí. Jediný člověk, který mu může pomoci jste vy – projektant automatických kuchyní. Vždy před vás bude předložen úkol, se kterým se budete muset poprat. Postavit automatickou linku pro výrobu hamburgeru možná zní jednoduše, ale jak budou růst nároky a zmenšovat se prostor, bude každá výzva těžší a těžší. Kromě toho všeho tu pak je ještě snaha o co nejmenší plýtvání elektřinou a surovinami a nutnost vejít se do daného rozpočtu. Největším hrdinou tak bude Order Reader – stroj, který čte příchozí objednávky a podle nich zapíná a vypíná příslušné stroje.

Jeden cheeseburger se špetkou algoritmu

Ačkoliv to Automachef dobře skrývá, obsahuje prvky programování. Pokud jste programování schopni, možná vám hra půjde líp, jestli jste ještě neprogramovali, mohl by vám Automachef pomoci, pokud se do toho budete chtít pustit. Právě výše zmíněný Order Reader je typickou ukázkou. Můžete ho například nastavit, že při každé nové objednávce nechá 1x vydat surovinu, zapne gril na 15 sekund a řekne balícímu stroji, aby zůstal v pohotovosti, dokud nebude objednávka vyřízená. S tím vším samozřejmě souvisí i ladění maximální efektivity. Možnosti programování jsou omezené a dva Order Readery nemohou ovládat jeden stroj. Pokud tedy dvě různá jídla využívají stejné suroviny a váš rozpočet nedovolí sestavit druhou linku na přípravu, budete si muset poradit jinak. Stejně tak budete muset přijít na ideální dobu, po kterou nechat některé stroje zapnuté, aby nespotřebovaly příliš elektřiny.

Začněme zlehka

Hrát můžete tři různé módy. Tím základním je kampaň, která přináší 30 různých úrovní, postupně vám odemkne všechny stroje a naučí vás, jak postavit dokonalé kuchyně. Některé úkoly vám zaberou pár minut, ale u některých strávíte přemýšlením, laděním a zkoušením klidně více než hodinu. V druhém módu máte vlastní firmu připravující automatické kuchyně na míru a pracujete na jednotlivých kontraktech. Za vydělané peníze si můžete odemknout nové stroje, které vám umožní pracovat na dalších zakázkách. Posledním módem je Test Site, kde nejste ničím limitovaní a můžete si postavit cokoliv budete chtít. Třeba Blueprint linky na výrobu hranolků, abyste ji nemuseli vymýšlet pokaždé znovu. Právě tento prvek vám někdy může pomoci, protože je snadné u složitějších kuchyní zapomenout na důležitý prvek a pak budete dlouho řešit, proč vám kuchyň nefunguje. Kromě toho, ač ovládání není špatné, ocenil bych občas rychlejší a přesnější reakce. Při pohybu v menu často sjedete o dvě položky místo jedné a při přesouvání strojů po kuchyni je krátká prodleva po zvolení daného stroje. Vzhledem k tomu, že stavění není časově omezeno to, ale není velkou překážkou. A mimochodem, nesmíte zapomenout, že přetížený stroj se může rozbít, příliš dlouho grilovaná kachna může spustit požár a posílat zeleninu linkou na syrové maso zvyšuje riziko salmonely. Časem proto bude třeba přepnout stroj na pomalý chod, aby se nepřetížil, lépe naplánovat a vyladit kuchyni, aby jídlo nehořelo či postavit mechanického mechanika a hasiče.

Závěrečný verdikt

Automachef je výbornou logickou hrou s prvky programování. Celá myšlenka i pracování je zabalené do nápaditého hávu retro sci-fi a nebojí využívat skvělé hudby ve stejném stylu. Hraním můžete strávit pěkných pár hodin a nejvýraznějším mínusem tak zůstávají nevyladěné uživatelské rozhraní. Pokud máte rádi puzzle hry, programování nebo vám jen tečou nervy, když jsou vaši spoluhráči v Overcooked neschopní, doporučuji sáhnout po tomto podařeném kousku.

Kategorie Puzzle, Simulace, Strategie Hodnocení recenze
Počet hráčů 1
4/5
Vývojář Hermes Interactive
Vydavatel Team17 Digital Ltd
Jazyk Angličtina
Cena 375 Kč
Dostupnost Nintendo eShop Věkové hodnocení PEGI
Datum vydání Vydáno, 23. července 2019
3
Webové stránky Oficiální webové stránky
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
15
Share