Do třetice všeho dobrého: Super Mario Sunshine

Pokud již máte plné zuby toho, že vzhledem k aktuální situaci si můžete udělat cestu nanejvýš do sámošky na rohu ulice, určitě oceníte, že vás Super Mario Sunshine vezme na tropický ostrov Delfino, kde vás čeká nemalé dobrodružství. Druhá 3D Mario hra poprvé vyšla na GameCube v roce 2002 a my si ji nyní díky Super Mario 3D All-Stars můžeme užít na Switchi kdekoliv a kdykoliv! (První část, druhá část recenze.)

Příběh začíná záběrem na Maria, princeznu Peach a Dědečka Hříbečka, jak sedí v letadle a těší se, až se budou vyvalovat na pláži, navštíví zdejší zábavní park a pochutnají si na mořských plodech, které jsou místní specialitou. Prostě parádní zasloužená dovolená, jelikož zachraňovat království je náročné povolání. Naší panovnici se ale na předváděcím videu něco nezdá. Není ta silueta, kterou zahlédla, trochu povědomá? Nebo je tak natěšená, že se jí to jen zdálo? Negativní myšlenky rychle zažene, ale po příletu zjistí, že nebyla daleko od pravdy. Přistávací dráhu blokuje jakási slizká příšera, a jakmile se jí náš šikovný instalatér zbaví, místo poděkování ho místní obyvatelé šupnou do vězení. Ukáže se, že už nějakou dobu někdo na ostrově ničí ošklivými malůvkami vše, co může, a portrét pachatele je až moc podobný našemu příteli. Přes veškeré dědovy a princezniny protesty je Mario shledán vinným a za trest musí celý ostrov vyčistit. A dokud tak neučiní, nesmí se vrátit domů.

Musím se přiznat, že jsem měla s tímto dílem ze začátku trošku problém. Nebyla jsem zvyklá na ovládání a  chvíli mi trvalo, než jsem si ho osvojila. Abych toho z hry vyždímala co nejvíc a mohla dobře porovnat, tak jsem si vyzkoušela jak handheld, tak hraní na televizi, a pak jsem si zapnula i GameCube verzi. A za mě musím říct, že se mi nejlíp hrálo v handheldu. Ve srovnání například se Super Mario Galaxy mi tento kousek přišel mnohem složitější a zdaleka ne tak intuitivní. Nebylo to však nic, co by se nedalo překonat.

Hraní jako takové jsem si nicméně velmi užila. Nic není dokonalé a Super Mario Sunshine má mnohem víc pozitivních věcí než těch negativních. Originální příběh, roztomilé postavy a vtipné dialogy jsou něco, co vám chybět rozhodně nebude. Každá úroveň se odehrává na odlišných částech ostrova, a pokud vás bavilo Super Mario 64, tak nebudete zklamáni, protože princip je velmi podobný. Líbilo se mi grafické zpracování a to vše doprovázela příjemná hudba, takže po této stránce nemůžu hře nic vytknout. A co mě taky velmi příjemně překvapilo, bylo zjištění, jak skvěle se ovládá kamera. Po předchozích zkušenostech jsem měla trochu obavy.

Závěrečný verdikt

Rozhodně je to hra, kterou stojí za to vyzkoušet. Najít všechna sluníčka a všechny modré mince vám zaručí několik desítek hodin zábavy a budete se pak moct vychloubat svým úspěchem, protože se jedná o nemalou výzvu. A touto poslední recenzí  bych chtěla uzavřít naši Super Mario 3D All-Stars sérii a nezbývá mi než doufat, že jste si čtení užili aspoň z poloviny tolik, co já psaní.

Hraní zdar!

Kategorie  Plošinovka HODNOCENÍ RECENZE
Počet hráčů  1-2

4/5

Vývojář Nintendo
Vydavatel  Nintendo
Jazyk Angličtina
Cena 1 499 Kč
Dostupnost  Nintendo eShop, NintendoShop.cz Věkové hodnocení PEGI

7

Datum vydání  Vydáno, 18. září 2020
Webové stránky Oficiální webové stránky
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
17
Share