Mario+Rabbids: Kingdom Battle – Donkey Kong Adventure – Jeden banán bitvu nevyhraje

Tahová strategie Mario+Rabbids patří rozhodně k top Switch exkluzivitám a směle se může řadit i k povedeným videoherním crossoverům. Její smysl pro humor, vymazlený vizuální styl i skvělá hratelnost vás nenechají na pochybách, že se jedná o výbornou hru, u které strávíte nejednu hodinu. Co takhle těch hodin ještě pár přidat, navíc s další legendou videoher – samotným Donkey Kongem!

Vítejte na tropickém ostrově

Pamatujete si na Rabbid Konga z první části hlavní hry? Jestli ne, styďte se, protože je jedním z důležitých aktérů tohoto příběhu (ale bude vám připomenut krátkým sestřihem). Jestli jste tuto část ještě nehráli, pak si ani toto DLC nebudete moct zahrát. Příběh Donkey Kong Adventure totiž navazuje právě na konec této kapitoly. Šílení králící spolu s Rabbid Kongem a Rabbid Peach, která si u pračky snaží nabít mobil – to je prostě příliš výbušná kombinace, která vás dostane až na tropický ostrov uprostřed moří. Pračka se rozbila, Rabbid Kong někam utekl a Rabbid Peach je na to sama se svým telefonem. Tedy, není, naštěstí je tu Rabbid Cranky a samotný Donkey Kong, kteří ji nenechají ve štychu. Příběh se pak točí kolem získání součástek rozbité pračky, a tak trochu i záchrany celého ostrova. A ano, odkazy na hry s Donkey Kongem najdete na každém rohu.

Banana?

Samotné hraní je prakticky stejné jako u hlavní hry, pár rozdílů tu ale je. Při chození mezi jednotlivými bitvami opět naleznete logické hádanky, které vám odemknou truhly s bonusy, zbraně ale nenajdete, jde jen o věci do galerie, jako třeba 3D modely nebo soundtracky a případné body do talentových stromů. Hádanky jsou povedené, to se musí nechat. V bitvách je tu pak jeden nový prvek, který se mi velmi líbí. Donkey Kong sice nemůže dělat Team Jump, ale může popadnout blok, spojence či nepřítele a pak ho hodit. Hození spojence může spustit stejný efekt jako Team Jump, který tak může proběhnout dvakrát za kolo, vrhnutí nepřítele po nepříteli zase udělí poškození oběma. Skvělé je, že házet jdou i speciální bloky – třeba ty s efektem ohně či medu. Teď konečně získáváte aspoň nějakou kontrolu nad bloky s těmito efekty. Kong navíc umí i šplhat na vyvýšená místa, a pohybovat se po liánách, což zajišťuje nové možnosti. Donkeyho schopnosti jsou opravdu povedené a líbilo se mi s nimi experimentovat a kombinovat. Co se také velmi povedlo je nabarvení herních mechanik do prostředí ostrova – nepřátelé vypadají trochu jinak, místo mincí platíte banány a talenty se kupují za runy. Ani samotné bitvy nepřišly zkrátka a módy, ačkoliv ty občas bývají víceméně jen převlečené běžné, jsou dostatečně zajímavé a pravidelně rotují, abyste se nenudili. Něco nového se tu a tam objeví, ale nejedná se už o nic tak výrazného, abyste řekli wow. Banány pak hrají poměrně velkou roli – na scéně jsou i zmutované, které mají nevypočitatelné efekty a s nimi souvisí některé již zmíněné nové módy a nepřátelé. Banán je konec konců i Donkey Kongova zbraň, která může zasáhnout i více nepřátel, pokud jsou dost blízko u sebe.

Rabbid Peach opět hvězdou

Nebylo by to Mario+Rabbids, kdyby nebyla přítomná hlavní hvězda celé show – Rabbid Peach, která kromě Instagramového účtu má i vlastní (exkluzivní) choreografii v Just Dance Unlimited. Tady je opět hlavní postavou a narazíme tu na nejednu vtipnou situaci, dojde i na její tradiční focení selfíček. V kombinaci s občas nevrlým Rabbid Crankym a Donkey Kongem tvoří skvělý tým, se kterým se rozhodně nudit nebudete (a doporučuji aspoň jednou prohrát, abyste viděli tu scénku). Odehrání příběhu zabere i s opakováním některých částí necelých 10 hodin, po dokončení příběhu ale přeci jen ukrývá něco navíc. K tomu ještě samozřejmě můžete připočíst výzvy a dokončení všech úrovní na perfekt a najednou před sebou máte docela dost příjemně stráveného času.

Závěrečný verdikt

Donkey Kong Adventure DLC pro Mario+Rabbids: Kingdom Battle toho nabídne možná víc, než jste čekali. Samostatný příběh, který poskytne docela dost herního času, je opravdu zábavný a povedené jsou i některé nové prvky v čele se samotnou postavou Donkey Konga. Pro ty, kteří dohráli hlavní hru, tu čeká další nové dobrodružství a nové vtipné situace s Rabbid Peach. Gameplay ze základní hry tu byl opravdu dotažen téměř k dokonalosti, pořád těch novinek není ale dost na to, aby vás nějak ohromily. Celkově se tak jedná o vydařené rozšíření, které přináší dost, a i když je něco jen přebarvené staré, nic to neubírá na zábavě. Všem, kteří si hru teprve budou kupovat, radím, ať jdou rovnou do Gold edice, která všechna rozšíření obsahuje v základu.

Kategorie Tahová strategie Hodnocení recenze
Počet hráčů 1
4/5
Vývojář Ubisoft Paris
Vydavatel Ubisoft
Jazyk Angličtina
Cena 549 Kč Season Pass, 2049 Kč Gold Edition
Dostupnost Nintendo eShop, NintendoShop.cz Věkové hodnocení PEGI
Datum vydání 26. července 2018
7
Webové stránky Oficiální webové stránky
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
5
Share