Snipperclips – jen si tak trochu zastříhat

Sakra, jak já jsem se zmýlil a jsem přesně takovým příkladem rčení, že zdání klame. Když jsem poprvé uviděl hru Snipperclips na trailerech, řekl jsem si, to jako vážně? Nic mi to neříkalo, vypadalo to dost jednoduše a ještě za to chtěli peníze. Jenže Nintendo udělalo jednu velmi chytrou věc, za kterou je musím pochválit, a to je, že od této hry nahodili na eshop demo. Takže vlastně kdokoliv, kdo neměl pořádně co pařit, si hnedle stáhnul toto demíčko, aby přetrpěl tu chvilku bez her. Jaké pak bylo zjištění, že hra je velmi chytlavá, děsně svěží a strávíte u ní hodiny rozesmátých večerů. K tomu všemu je za tu nálož docela levná.

Střihorucí panáčci

Hra je určená nejlépe pro dva a více hráčů, v jednom to tolik člověka nebaví. O čem vlastně je? Jde o spolupráci hráčů k docílení různých úkolů v daném kole. Převážně se jednalo o stříhání. Za pomoci šmikání totiž získáte tvary, které vám umožní dělat věci, jenž jsou potřeba pro splnění levelu (v jednu chvíli to je přenášení rybek, v druhou zase plnění nádrže či přesunutí míče do koše). O to vše se snažíte týmovou prací, kdy se navzájem musíte ostříhat, nebo jeden něco mačká, aby druhý mohl dokončit operaci. A věřte mi, že chvílemi to je dost obtížné, hlavně když se dva nepochopí, nebo jeden dělá nechtěně opačnou věc. Při takových příležitostech vznikají hodně kuriózní scény. Pak tu jsou i takové, kdy vlastně člověk může dělat blbosti právě s tím stříháním a nemusí ani plnit úkoly.

Nejlepší zážitek ze hry dostanete při již zmíněné kooperaci více hráčů, nejlépe čtyř. Nutno podotknout, že v takovém případě je vhodné domluvit se, aby v každém kole byl jeden vedoucí a ten se snažil dávat pokyny ostatním spoluhráčům, v opačném případě se pobijete nebo povraždíte, protože kooperace čtyř hlav je už pořádný oříšek. Na druhou stranu možná patříte mezi lidi, kterým bude vzniknuvší chaos připadat jako skvělá zábava, sice se nikam neposunete, ale zadovádíte si pořádně.

Žlutej a růžovej v akci

Ve hře ve dvou máte dva panáčky, nevím proč, ale nedá se z nich vybírat a tak se musíme spokojit jen se dvěma takovými neforemnými tvary, které jsou i hlavními hrdiny na obrazovce. Samozřejmě před obrazovkou jste to vy. Hra se hraje velmi jednoduše a je intuitivní. Každé kolo vám tak nějak dojde, co byste měli dělat a už vám šrotuje v hlavě, co vše k tomu budete potřebovat. Panáčci jsou jen tak chytří a pracovití, jak jste chytří a pracovití vy. Dají se zabít jen tak, že jeden sestříhá toho druhé skoro celého, ale nenastane žádný Game Over, pouze se rozloží nový a jede se dál. Ať přemýšlím jak přemýšlím, tak takto vytvořená hra tu ještě nebyla. Spojuje v sobě mnoho nápadů a svěžích myšlenek a přímo vybízí ke hraní ve společnosti, na různých mejdanech či s rodinou doma.

 

 

 

 

 

U této hry nemusím hodnotit děj, protože žádný nemá. Je to jen klasická levelová stoupačka. Na začátku si to vyzkoušíte v pár kolech, po té se objeví tabulka s úkoly, kde je zhruba 5 otevřených, 1 zavřený a pak celá levá strana skrytých. Ten jeden uzavřený se otevře až po splnění pěti otevřených úkolů a následně se objeví i zbylé. A takhle to jde stále dokola. Nemusíte se tedy bát, že brzy máte vyřešeno. Po splnění celých tabulek na vás čeká další level a jiné výzvy. K tomu se přidávají nové úkoly a většina z nich se neopakuje, takže nemusíte mít strach ohledně stereotypu. Navíc hru můžete hrát opravdu kdekoliv a s kýmkoliv. Hra podporuje tabletop režim, a je tak jedno jestli budete hrát doma v pohodlí gauče na velké obrazovce nebo v hospodě nad půllitrem dobrého piva (ačkoliv se na vás asi budou dívat divně)!

 

 

Závěrečný verdikt

Abych to shrnul kolem a kolem a zbytečně se neopakoval. Hra je opravdu skvělá, hlavně pro paření s kámoši či rodinou jako stvořená. Každé nové úkoly jsou svěží a zbytečně se neopakují (zde se kreaci meze nekladlou). Dále bych vyzdvihl skvělé nápady a naprosté zapojení 2-4 hráčů najednou do řešení hlavolamů, které nejsou příliš jednoduché, ale ani zbytečně složité. Vše je při tom zabaleno v naprosto jednoduché myšlence a v tom je veliká síla. Hra s sebou bere všechny důležité aspekty, které jsou potřeba u kvalitní hry pro více hráčů a tak se ani na chvíli nenudíte, protože zapojíte krásně šedou kůru mozkovou a při tom nechybí ani sranda. Co bych trochu vytkl jsou už předvolení panáčkové, kde nemáte možnost výběru, ale je to jen taková prkotina oproti skvěle provedené hře. Vlastně nemám co dalšího vytknout.

Kategorie Akční, Puzzle, Multiplayer Hodnocení
Počet hráčů 1-4
5/5
Vývojář SFB Games
Vydavatel Nintendo
Jazyk Angličtina
Cena 499 Kč
Dostupnost Nintendo eShop
Datum vydání Vydáno
3 comments
  1. Tohle je po Zeldě asi nejlepší hra, jaká na Switch zatím vyšla. Hlavně pokud ji hrajete s dalšíma lidma. Já si to dal v Joysticku s kámošema a super!

  2. Tuhle hru jsem si vyzkoušela v Praze v Joysticku s pár lidma a dneska jsem si to jako na druhou zkoušku stáhla demo a zatím mě to vůbec nezaujalo.
    Ale pořád je tu ta šance, že mě to začne bavit až po nějaké době hraní, jako to mám se spoustou her,…uvidíme časem. Ale zatím za mě nic moc.

  3. Přesně po Zeldě zatím nejlepší hra. Musíš vyzkoušet s nějakým kamarádem od začátku několik úkolů a uvidíš, že tě to nakonec možná chytne. Kdyby ne člověk si u toho užije i dost srandy 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
1
Share