Trine 2: Complete Story – Pro jednoho málo, pro tři akorát

Když nepočítáme LEGO, kooperativních her, které si můžete zahrát na jedné konzoli, nepřibývá nijak závratně rychle. Ne všechny nové se povedou a ty starší, které se povedly, se pak přenáší na další a novější platformy. Do druhé kategorie patří Trine 2 z roku 2013 od studia Frozenbyte. Ten navazuje na první Trine a stejně jako minule v něm figurují tři hrdinové a záhadný artefakt. Podaří se mu překonat vysoko nasazenou laťku svého předchůdce?

Tři přátelé

Několik let po událostech prvního dílu si Zlodějka Zoya, Čaroděj Amadeus a Rytíř Pontius žijí své životy. Jedné noci jsou však Trinem opět povolání na dobrodružství. Tentokrát se vydávají do pohádkového světa zamořeného gobliny, kde budou muset postupně odhalit všechny intriky na pozadí a zachránit princeznu. Opět se jedná o 2,5D plošinovku, kdy je prostředí vykreslované ve 3D, ale váš pohyb je omezený pouze v jedné rovině. Když už mluvíme o prostředí – vzhledem k tomu, že jde o stejný engine, samozřejmě vypadá skvěle. Tvůrci se nebáli vyhrát si se světly a světelnými efekty a ani jednou nejste na pochybách, že jste v pohádkovém světě. Nešetřilo se ani na hudbě, která se drží fanouškům série známého stylu a perfektně zapadne do atmosféry a prostředí. Dabéři vypravěče a postav se naštěstí nezměnili a opět jsou skvělí.

Zase ta fyzika

Podobně jako třeba u her s Mariem i tady je cíl “dostat se doprava”. V cestě ale máte nespočet překážek. Tou první jsou nepřátelé, obvykle goblini, kteří disponují různými zbraněmi a silou, od luku až po pořádný a těžký kyj. Tou druhou jsou logické hádanky, často založené na fyzice. Nejedná se o nic, na co byste po několika minutách zkoušení a přemýšlení nepřišli, navíc jsou někdy o všímavosti (a po několika minutách neúspěchu vám občas vypravěč poradí). Každý hrdina má jiné schopnosti – Zoya se může přitáhnout ke dřevěným plochám, Pontius má štít a palici a Amadeus umí vyčarovat krabice a pohybovat s předměty. Pro postup je důležité naučit se tyto schopnosti správně kombinovat, využívat a také vylepšovat. Zkušenostní body, a tedy i počet skill pointů jsou sdílené pro všechny tři hrdiny a někdy budete chvíli váhat, kterou schopnost potřebujete více. Ještě štěstí, že můžete celý strom dovedností kdykoliv bez postihu resetovat. Škoda jen, že se nevrací některé ze schopností z prvního dílu, třeba levitující plošina by se někdy zatraceně hodila. U hádanek ještě na chvíli pozastavím, abych si trochu postěžoval. Ve více hráčích (a to dvou nebo třech) jsou některé hádanky snazší, dokonce jdou s trochou hrubé síly vyřešit jiným způsobem, než tvůrci zamýšleli. V jednom hráči však mohou být větší výzvou, která někdy bude vyžadovat správné načasování. V jednom tak může dokončení trvat o chvilku déle, tak či onak ve hře můžete strávit cca 8-11 hodin. Součástí je navíc i rozšíření Goblin Menace, které přidá další zhruba 4 hodiny hraní.

Závěrečný verdikt

Ačkoliv první díl se hře Trine 2: Complete Story těsně dohnat nepodařilo, pořád mluvíme o výborné logické plošinovce, která má po šesti letech stále co říct. Zejména ve více hráčích jde o skvělou zábavu při řešení logických hádanek a odkrývání příběhu. Skvělá je hudba i vizuální stránka, které vás nenechají na pochybách, že jste v pohádkovém světě. Oproti jedničce také nabídne delší příběh a rozšíření Goblin Menace, takže v příjemné atmosféře této hry můžete strávit pár dalších hodin. Právem si tato plošinovka vydobyla srdce hráčů a její verze pro Switch jí nedělá ostudu.

Kategorie Adventura, Akční, Plošinovka, Puzzle Hodnocení recenze
Počet hráčů 1-3
4,5/5
Vývojář Frozenbyte
Vydavatel Frozenbyte
Jazyk Angličtina
Cena 425 Kč
Dostupnost Nintendo eShop Věkové hodnocení PEGI
Datum vydání Vydáno, 18. února 2019
12
Webové stránky Oficiální webové stránky
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
40
Share