Trine: Enchanted Edition – Okouzlující dobrodružství pro tři

Studio Frozenbyte se Switchem počítá – při vydání diablovky Nine Parchments na konci minulého roku se rozpovídali o přidání podpory konzole do jejich enginu, na konci letošního října pak Switch nechyběl ve výčtu platforem, na které byl oznámený Trine 4. První díl poslední zmíněné série se bez fanfár a ohlášení předem zjevil na Nintendo eShopu. Má i po letech co dát?

Rytíř, čaroděj, zlodějka

Už první momenty ve hře jsou naprosto výborné. Slova se chopí vypravěč, který nás postupně seznámí se třemi hrdiny, kteří by se pravděpodobně nikdy nespojili dohromady. Postupně si projdete jejich úvodní scény a naučíte se je ovládat. Každý z nich má unikátní vlastnosti a schopnosti. Je tu rytíř, který má meč a dokáže bránit sebe i své spojence štítem. Čaroděj dokáže vytvářet krabice a desky a hýbat se vzdálenými objekty. Zlodějka má luk a dokáže se harpunou přitáhnout ke dřevěným objektům. Postupem ve hře navíc získáte za zkušenosti nové schopnosti nebo vylepšení těch stávajících. V celkem 15 úrovních této 2,5D plošinovky (tedy, hraje se ve 2D, prostředí je však vykreslováno ve 3D) pak musíte správně využívat a kombinovat jejich schopností, abyste se dostali až do cíle – tedy zachránili království od zlé moci.

Hratelnost, která nezestárla

Co musím vyzdvihnout, je naprosto výborná hratelnost, která nezestárla o jediný rok. Když hrajete sami, můžete si mezi hrdiny přepínat, abyste mohli ve hře pokročit. Největší síla ale tkví v multiplayeru, trochu netypicky pro 2 až 3 hráče, který navíc podporuje i hraní online nebo přes lokální bezdrátové spojení. Každý hráč se chopí jedné z postav a musí spolupracovat, aby si poradili s armádou nemrtvých i překážkami v cestě. Jak v jednom, tak ve více hráčích je hra neskutečně zábavná a čas při hraní uteče jako nic. Příběh projedete asi za 6 hodin a po něm nečeká žádný post-game obsah. Můžete si ale hru zahrát znovu a najít všechny tajné skrýše v jednotlivých úrovních nebo přepnout na vyšší obtížnost, samozřejmě nechybí ani hardcore mód. Vyzdvihnout musím také opravdu skvělé vizuály. Enchanted Edition je oproti původní verzi naportována právě na nový engine a vypadá naprosto úchvatně. V docku i v handheldu běží v plném rozlišení při 30 fps a snímkovací frekvence nikdy nepoklesla tak, abych to zaregistroval. Všechno se hýbe nebo září a dotváří atmosféru fantasy univerza. To vše doprovází naprosto skvělá hudba, a to i v hlavním menu.

Závěrečný verdikt

Trine: Enchanted Edition je hra, která nezestárla o jediný rok. Vypadá opravdu krásně, má skvělou hudbu i podařený dabing jednotlivých postav a vypravěče. Hratelnost je opravdu skvělá, a to v jednom i ve více hráčích, potěší podpora všech módů multiplayeru. Jedná se o perlu mezi kooperativními hrami a neměla by chybět v knihovně žádného milovníka plošinovek.

Kategorie Akční, Puzzle, Plošinovka, Adventura Hodnocení recenze
Počet hráčů 1-3
5/5
Vývojář Frozenbyte
Vydavatel Frozenbyte
Jazyk Angličtina
Cena 375 Kč
Dostupnost Nintendo eShop Věkové hodnocení PEGI
Datum vydání Vydáno, 9. listopadu 2018
12
Webové stránky Oficiální webové stránky
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share