When Ski Lifts Go Wrong – jak se staví lanovky?

Máme před sebou jednu z mnoha odnoží her typu Bridge Constructor. Každá taková hra má jednoduchý cíl – postavit něco, pomocí čeho dostaneme auta/náklad/lidi… z jedné strany mapy na druhou. V našem případě se jedná o lyžaře, pro které stavíme lanovku, jednoduchý vlek, ale i skokánky a případná překlenutí údolí, která by se s trochou dobré vůle dala nazvat mosty. Jak se s tímto provařeným konceptem poprali vývojáři Hugecalf Studios?

To jsem udeřil na hlavičku

Asi už klasicky se hra skládá z různých “světů”, resp. prostředí a ty se skládají z dílčích úrovní. Ačkoliv název hry evokuje zimní tématiku, najdou se zde i letní prostředí. A teď to zajímavější. Druhy úrovní bych rozdělil na dvě – lyžaři, pro které stavíte lanovku a jezdci, kterým stavíte trať. Jezdci jsou buď na lyžích, snowboardu nebo dokonce sněžném skútru či kole. Panáčci musí samozřejmě přežít, sloupy lanovky nebo podpěry skokánků vydržet a v ideálním případě se musíte vlézt do bonusového limitu na útratu, pokud jste “achievement honiči”. Opět prvky společné hrám tohoto žánru, nicméně té části o přežití je tu kladen větší důraz. Panáček na lanovce se může klidně seknout o strom, značku, barel nebo cokoliv jiného, spadnout dolů, což většinou znamená, že si něco zlomí nebo rozplácne a to s sebou zase nese krev. Není to nic hrozného, ale pokud by to někomu vadilo, má možnost si míru viditelných zranění nastavit v menu. V případě úrovní stavění tratě potom panáčka i ovládáte, takže můžete postavit trať na spadnutí, ale pokud budete šikovně řídit, spadnout nemusí.

Základ je základ

Co se týče materiálu, máte ho vícero – prkna, pevnější kůly, provaz, betonové patky, potom něco na skokánky, ale třeba i takové sněžné dělo. Ovládání podporuje dotykový displej, takže je to potom podobně jako na telefonu, případně můžete stavět pomocí Joy-Conů. Tuto variantu jsem spíše používal já a nastavení od vývojářů mi po pár úrovních přešlo do krve a neměl jsem problém. Pokud by někomu nevyhovovalo, dá se bez problémů změnit. Vyzdvihnout musím povedený tutoriál – je to jedno celé prostředí nazvané “Rookie Mountains” (Začátečníkovy hory) a postupně vám vysvětlí nejen ovládání, ale samozřejmě i různé materiály, kdy je jaký vhodné použít apod. Na závěr stavění vleku/lanovky musíte natáhnout lano – žádný problém, pokud nemusíte častěji celé mazat a natahovat znovu. Drobná chybka, která může někdy otravovat. V průběhu samotné jízdy si můžete zapnout barevné zvýraznění zatížení, které vám (překvapivě) ukáže, jak která konstrukce je zatížena.

Závěrečný verdikt

Klasická konstruktérská oddechovka. Nenarazil jsem téměř na žádné chyby, ať už v designu nebo programátorské, kromě již zmíněného lana bych si ještě posteskl nad občasným zmateným kurzorem, který ne vždy sedne přesně tam, kde chcete. Sluší se vyzdvihnout skvělý tutoriál a zpestření v podobě misí se skútrem nebo bicyklem. Občas se i lehce zasmějete, i když je na scéně krev, ale když ta kabinka s lyžaři se vážně tak blbě sekla…

Kategorie Sportovní, simulace, puzzle Hodnocení recenze
Počet hráčů 1
4/5
Vývojář Hugecalf Studios
Vydavatel Curve Digital
Jazyk Angličtina
Cena 375 Kč
Dostupnost Nintendo eShop Věkové hodnocení PEGI
Datum vydání Vydáno, 23. ledna 2019
16
Webové stránky Oficiální webové stránky
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share