Armikrog – Plastelína stále letí

Konečně se milovníci staré klasiky dočkali, ale začnu od začátku… V roce 1995 DreamWorks a Dough TenNapel dostali výborný nápad, místo složitého programování a animací, na v té době předpotopních počítačích, „uplácali“ svět z plastelíny, nasnímali kamerou a vzniklo z toho něco s velkým „N“ – Neverhood.

WVW69jk1XjoRCIQdCP

Po 20 letech se tato umělecká klasika plná vtipných hlášek a geniálních puzzlů dočkala nikoliv reinkarnace, jak je v poslední době zvykem, ale máme před sebou naprosto novou zápletku, v novém světě s hromadou hádanek.

Pevnost Armikrog

Na začátku se nedopatřením dostanete na zdánlivě neobydlenou planetu, po první potyčce naprosto nechtěně zůstanete zavřeni v pevnosti Armikrog. Hned je Vám jasné, že ven vede jen jedna jediná cesta – hlouběji do pevnosti. Na cestě oceníte pomoc svého psíka, rady a celý příběh Vám postupně odvypráví duchové, které pevnost pohltila, pomocí kouzelných animací.

Puzzly jsou jedna velká hádanka, málo kdy se Vám povede narazit na titul, který má takovou rozmanitost puzzlů. Každý se řeší jinak, a když narazíte na dva stejné, nikdy stejné nejsou. Nestává se, že nějakou hádanku rozluštíte ihned, ale je třeba k ní hledat nápovědy, všímat si věcí kolem sebe. Opravdu nic není v Armikrog zbytečné.

WVW69jk1avEWUTDxBd

Dalo by se psát ještě mnohem více v superlativech, ale už bych prozradil příliš a sám nemám rád, když recenze působí jako návod.

Jedná se adventuru „click and point“ ovládání buď na gamepadu, nebo stylusem. Je škoda, že není možnost použít zaměřovaní z wiimote.

Samozřejmě máme zde i pár problémů, občas se při přechodu z místností zasekává zvuk a občas se hra nepříjemě sekne a je nutné restartovat celou konzoli.

WVW69jk1Ye0OLxyuz2 WVW69jk1aFcLYP-dA6

Závěrečný verdikt

I přes tyto dva problémy hru doporučuji, můžete ji hrát jak sami, tak se u ní můžete bavit s celou rodinou a řešit zapeklité puzzly společně. Vzhůru dolů do Pevnosti Armikrog !!!

Kategorie Adventura, logická (puzzle) Hodnocení
Počet hráčů 1
3/5
Vývojář Pencil Test Studios
Vydavatel Versus Evil
Jazyk Angličtina
Cena  249 Kč
Dostupnost Nintendo eShop PEGI_3
Datum vydání Vydáno

A jeden malý spoil – hned v první místnosti se lze podívat z okna – určitě se z něj podívejte hned několikrát.

1 comment
  1. Tak dohráno, zabralo to 10 hodin a pár hádanek je opravdu zlejch. Všim sem si ale pár detailů, který nasvědčujou tomu, že hra měla bejt původně delší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share