Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games

Vzhledem k tomu, že včerejším dnem byla oficiálně ukončena olmypiádá v Riu, nastal nejvyšší čas na zrecenzování hry, která se touto sportovní událostí inspirovala. Nejedná se však o první Nintendo hru s tématikou olympijských her, Mario a Sonic proti sobě soupeří již od roku 2007, za tu dobu již technologie pokročila a Wii a DS byly nahrazeny konzolemi WiiU a 3DS, avšak koncept a cíl těchto her zůstává vesměs stejný (a to i pro sportovce účastnící se opravdické olympiády) – vydat ze sebe to nejlepší a získat zlato!

Pot, slzy a krev? Ani náhodou!

Jak už jste jistě pochopili, jedná se o hru se sportovní tématikou, tudíž by se dalo čekat, že se hráč při hraní alespoň trošku zapotí. Tomu tak bohužel není, ovládání není pohybové, nýbrž probíhá pomocí mačkání tlačítek a analogů a u spousty her se princip ovládání opakuje – nejčastěji levý analog a tlačítko A. Opakování bohužel není problém jen ovládání, většina disciplín je na prvních pár zahrání zábavná, avšak s větším počtem opakování vám trasa přijde čím dál tím nudnější – kromě stoupající obtížnosti miniher se na ní v podstatě nic nemění.

WVW69jjYGjg-xa2l8E WVW69jjYNegssYfVTT

At the Copa, Copacabana

Než se dostaneme k samotným sportům, které si ve hře můžete zahrát, přiblížíme si i místo, na kterém se všechno odehrává. Jedná se o slavnou, údajně nejznámější, čtyřkilometrovou pláž Copacabana, nacházející se ve městě Rio de Janeiro. A my zde najdeme vše, co potřebujeme. Na pláži se nachází pískové sochy a můžeme zde potkat známé Mario & Sonic postavičky, u kterých si můžeme vybrat, který mód zrovna chceme hrát – Single Match (single i multiplayer až ve 4 hráčích), Heroes Showdown (single i multiplayer až ve 4 hráčích) nebo Rio 2016 Tournament. Na blízké ulici se po čase otevře i krámek, ve kterém si za vybojované mince a kroužky můžete nakoupit oblečky, které vašemu miičku vylepší schopnosti jako například sílu, rychlost či přesnost. Po pláži se kromě Vaší maličkosti nachází také mii postavičky hráčů, sdílených přes miiverse. Pokud se rozhodnete začít přáteslký pokec dozvíte se zajímavost o zemi, ze které hráč pochází a hráčovi statistiky.

WVW69jjYHrgyxVY69O WVW69jjYMicTFvPc-H

Ententýky, dva špalíky

Na výběr máte ze 14 her, z toho fotbal, rugby a plážový volejbal mají každý dva módy, čímž se dostáváme na celkem 17 her. Jak už jsem zmiňovala, hry bývají často velmi jednotvárné, trasy se opakují, což je u takového jezdectví či jízdě na BMX kolech škoda, jelikož si člověk brzy trať zapamatuje a hra potom není takovou výzvou. Disciplína, která mě osobně baví nejvíc je gymnastika, při které jde především o postřeh. Naopak nejméně mě bavily týmové hry, především fotbal, který se tvářil jako velmi zjednodušená FIFA. Po zvolení disciplíny začíná ta zábavnější část a to výběr postavy – každý tým (Mario x Sonic) má na výběr z 10 postav, případně si můžete zvolit své miičko a využít tak oblečky, které si nakoupíte u pláže v krámku. Rozhodně doporučuji si vybrat Dr. Eggmana na gymnastiku, pohled na něj, když skáče po tělocvičně s hůlkou, je opravdu k nezaplacení.

WVW69jjYDTc2mWdPlE WVW69jjYF6cXVAiBpdWVW69jjYFLsqqooAEh WVW69jjYN48NfBgoc3

Závěrečný verdikt

Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games si například od zimní verze v Sochi polepšilo, hry jsou zábavnější a prostředí příjemnější, ale v porovnání s ostatními sportovními hrami se jedná o průměr. Hru je třeba pochválit za veselou grafiku, díky které jsem měla pocit, že se nacházím na pláži a ne na gauči v paneláku. Rozhodně na ní přijde řada, až se u nás doma sejde více lidí – o rychlou a jednoduchou zábavu bude postaráno!

Rozhodně se ale těším na příští letní olympijské hry, tentokrát zasazené do Mariovy rodné země – Japonska. A co vy?

Kategorie Sportovní Hodnocení
Počet hráčů 1-4
3/5
Vývojář SEGA
Vydavatel Nintendo
Jazyk Angličtina
Cena 1 199 Kč
Dostupnost Nintendo eShop, NintendoShop.cz PEGI_7
Datum vydání Vydáno

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
0
Share