Novinky z včerejšího Nintendo 3DS Directu

Nintendo svým fanouškům otevřelo truhlici informačních pokladů týkajících se hardwaru a softwaru pro zařízení z rodiny Nintendo 3DS. V Nintendo Direct videu tato společnost představila více než tucet her pro tyto kapesní konzole, včetně momentálně již dostupného updatu pro StreetPass Mii Plaza. Mezi největší novinky lze řadit kapesní verze populární hry Super Mario Maker, která vyjde ještě letos, nové 3DS tituly ze sérií Pikmin a Yoshi’s Woolly World plánované na rok 2017 a nově oznámená hra Mario Sports Superstars, taktéž plánovaná na příští rok. Nintendo také představilo nové amiibo figurky ve stylu sérií Yoshi’s Woolly World a The Legend of Zelda, stejně jako novou sadu amiibo karet pro fanoušky série Animal Crossing.

Celé Nintendo Direct video si můžete pustit na webu http://www.nintendo.co.uk/nintendodirect nebo YouTube kanálu Nintendo UK. Mezi odhalené informace pak patří zejména následující:

 • Pikmin for Nintendo 3DS (název není finální): Nové Pikmin dobrodružství se zcela novým herním stylem se chystá na všechna zařízení z rodiny Nintendo 3DS. Pikmini zde budou následovat Olimara a hráči budou využívat dotykovou obrazovku k jejich vrhání na konkrétní místa. Hra je ale navrhovaná jako akční titul, který donutí hráče rychle přemýšlet a používat všechny Pikminy k překonání všeho, co se jim postaví do jejich, ze strany zobrazované, cesty. Vydání hry je plánováno na rok 2017. Pro ukrácení čekání na 3DS verzi hry majitelé konzolí Wii U najdou na svém Nintendo eShopu hru NEW PLAY CONTROL! Pikmin.

pikmin3DS

 • Fanoušci značky The Legend of Zelda budou mít hromadu příležitostí oslavit třicáté výročí této legendární série. Jako ochutnávka toho, na co se můžou těšit bylo představeno několik novinek, a to:
 • Hra The Legend of Zelda: Skyward Sword pro konzoli Wii je již teď dostupná na Nintendo eShopu ve verzi pro konzoli Wii U.

skyward

 • 2. prosince 2016 Nintendo vydá 4 speciální amiibo figurky, kterými budou Link v 8-bit stylu, Link (Ocarina of Time) a Toon Link se Zeldou ze hry The Legend of Zelda: The Wind Waker. Tyto amiibo figurky budou fungovat jako existující Link, Toon Link a Zelda ze Super Smash Bros. amiibo kolekce a budou mít taktéž speciální funkcionality v chystané hře The Legend of Zelda: Breath of the Wild, jakmile během příštího roku vyjde.

amiibozelda

 • První hra série bude součástí titulů na zařízení Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System, které bude k dostání ve všech dobrých herních obchodech již 11. listopadu tohoto roku. Prezident Nintendo of Europe, Satoru Shibata, se podělil o několik svých vlastních vzpomínek z dob vydání první The Legend of Zelda v Japonsku a představil nový Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System trailer.

CLVS_001_EUpkgNE_2_R-1_LR_1

 • Mario Sports Superstars: Tato kompilace pěti sportů je naplánována na příští jaro. Hra bude obsahovat plnohodnotné verze baseballu, tenisu, golfu, koňských dostihů a fotbalu ve verzi pro jedenáct hráčů na každé straně. Hra bude obsahovat turnaje pro jednoho hráče v každém sportu stejně jako lokální a online multiplayerové módy.

mariosport

 • Super Mario Maker for Nintendo 3DS: Majitelé zařízení z rodiny Nintendo 3DS dostanou přístup do takřka bezedné pokladnice Super Mario úrovní. Hráči budou moci taktéž vytvářet své vlastní úrovně za pomoci takřka všech nástrojů z původní Wii U verze hry Super Mario Maker, stejně jako se učit v interaktivních lekcích. 3DS verze hry navíc nabídne možnost tvořit úrovně dohromady s kamarády a sdílet je lokálně před tím, než budou hotové. Ačkoliv úrovně vytvořené na 3DS verzi hry není možné sdílet online, hráči si mohou stáhnout a hrát vybrané úrovně z Wii U verze. Super Mario Maker for Nintendo 3DS bude navíc obsahovat 100 speciálních úrovní vytvořených přímo návrháři společnosti Nintendo obsahující nové výzvy, jako je sesbírat všechny mince nebo porazit všechny protivníky. Hru by měly začít přestavovat evropské herní obchody 2. prosince letošního roku.

maker3DS

 

 • Poochy & Yoshi’s Woolly World: Tato barvitá Wii U hra se chystá plést své bavlněné výtvory také na zařízeních z rodiny Nintendo 3DS. Nová verze bude krom každé úrovně z Wii U verze hry obsahovat také některé novinky. V exkluzivních nových úrovních zaměřených na Yoshiho společníka Poochyho, tak budou muset hráči pečlivě načasovat Poochyho skoky a sbírat korálky a jeho štěňátka na cestě k cíli. Poochyho štěňátka jsou zvědaví malí pomocníci, kteří pomohou hráčům vyčuchat skrytá místa a sběratelské předměty. Nintendo pak ve spolupráci s japonským fázovým animačním studiem Dwarf pracuje na třicítce krátkých animací představující Yoshiho a Poochyho pro 3DS verzi hry. Společně se hrou pak 3. února 2017 vyjde také amiibo figurka Poochyho ve stejném neodolatelném stylu, jako byla speciální bavlněná Yoshi amiiba. Tuto amiibo figurku bude možné zakoupit také v rámci speciálního balení se hrou.

yoshi3DS

 • StreetPass Mii Plaza: Nový update přidá do této základní aplikace každého zařízení z rodiny Nintendo 3DS řadu novinek. Členi StreetPass Mii Plaza Premium tak nově budou moct mít ve frontě před svou branou až 100 Mii avatarů ostatních hráčů namísto tradičních deseti. Park se navíc rozšíří o pět nových her, kterými jsou StreetPass Slot Racer, StreetPass Trader, StreetPass Chef, StreetPass Explorers a StreetPass Ninja. Každý kdo si stáhne tento update si navíc bude moct zdarma vybrat buďto StreetPass Slot Racer nebo StreetPass Trader, zatímco zbylé čtyři hry si bude moct pořídit se slevou za 8,99 euro. Všechny tyto novinky jsou již v aplikaci k dispozici a fanoušci si je mohou prohlédnout v akci na novém StreetPass Mii Plaza traileru.
 • Ever Oasis: V produkci Koichiho Ishii ze studia Grezzo a s návrhem postav od Yoshinoriho Shizumi se bude Ever Oasis odehrávat v rozlehlé poušti s oázou ve svém středu. Tu budou navštěvovat cestovatelé s nejrůznějšími potřebami a přáními, zatímco hráči budou ve snaze tyto požadavky plnit vyrážet do pouště a jejích dungeonů. Do týmu se následně budou přidávat postavy zaměřené na specifické zbraně a disponující unikátními schopnostmi. Předměty získané v poušti následně bude možné použít jako materiály pro vytváření dalšího vybavení prodávaného v obchodech nebo dáno konkrétním cestovatelům. Hra by měla vyjít někdy v roce 2017. 
 • Rhythm Paradise Megamix: Fanoušci si budou moct vybrat mezi evropským a japonským soundtrackem pro mnoho rytmických her nacházejících se v této kompilaci, která dorazí do evropských herních obchodů již 21. října tohoto roku. Dlouholetí fanoušci série i úplní nováčci si pak mohou vyzkoušet zdarma stažitelnou demoverzi dostupnou již teď na Nintendo eShopu.

rhythmmega

 • TANK TROOPERS: Tento nově oznámený titul umožní hráčům přizpůsobovat si jejich tanky skrze speciální charakteristiky jejich pilotů, které hráčům zpřístupní schopnosti, jako je zmrazující útok, odpalování koulí s barvou, blokující oponentům výhled nebo elektrické šoky schopné uzemnit nepřátelské tanky na místě. TANK TROOPERS bude nabízet jak multiplayer až pro šest hráčů, tak Download Play a vyjde na Nintendo eShopu v roce 2017.

tank

 • Hyrule Warriors: Legends: Třetí DLC balíček nesoucí název Phantom Hourglass & Spirit Tracks pack, je již dostupný skrze herní Extras menu. Tento balíček představí novou postavu Toon Zeldu a také zbraň Sand Wand pro Toon Linka. Dále se hráči dočkají nové mapy do Adventure módu a patnácti nových oblečků pro My Fairy. Na tento nový obsah v akci se mohou fanoušci této akční hry z prostředí série The Legend of Zelda podívat na novém Hyrule Warriors: Legends – Phantom Hourglass & Spirit Tracks pack traileru.
 • Animal Crossing: New Leaf: Nový, zdarma stažitelný, update pro tento hit roku 2013 dorazí již tento podzim a přidá do hry kompatibilitu s amiibo z Animal Crossing série, stejně jako s vybranými amiibo figurkami z ostatních sérií. Fanoušci se mohou zároveň těšit na 50 nových Animal Crossing amiibo karet, které vyjdou již 11. listopadu tohoto roku a představí úplně nové a ve hře doposud neviděné obyvatele. 25. listopadu pak mohou lidé, kteří doposud s touto hrou neměli co dočinění, využít speciální Animal Crossing: New Leaf Welcome amiibo! Edice, která bude obsahovat tento nový update a amiibo kartu. Pro více detailů sledujte tento podzim speciální Animal Crossing Mini Direct.

animalnew

 • Pokémon Sun and Pokémon Moon: Někteří Pokémoni se přizpůsobili unikátním podmínkám regionu Alola a získali zcela novou formu. Jako například Alolal Rattata. Nový herní prvek zvaný Z-Move pak umožní používat extrémně silné útoky za pomoci využití plného potenciálu trenéra a jeho Pokémona. Typ Z-Move, který může Pokémon použít záleží na Z-krystalu, který hráč danému Pokémonovi dá. Jako bonus si každý, kdo si hru zakoupí a připojí se s ní online, může do 11. ledna 2017 získat Pokémona Munchlaxe společně s Z-krystalem Snorlium Z, který zpřístupní speciální Z-Move, známý jako Pulverizing Pancake, pro Snorlaxe, který se z Munchlaxe vyvíjí. Pro více detailů navštivte webové stránky http://www.pokemon-sunmoon.com/en-gb/. Nintendo také oznámilo, že kapesní konzole New Nintendo 3DS XL Solgaleo and Lunala Limited Edition vyjde již 18. listopadu a společně se hrou vyjdou 23. listopadu dvě speciální Nintendo 2DS edice s předinstalovanými hrami Pokémon Sun nebo Pokémon Moon.

rattata

 • Picross 3D Round 2: V této nové verzi této logické hry mohou být bloky barveny dvěma barvami pro odhalení ještě více tvarů. Využitím čísel jako nápovědy mohou hráči pátrat po objektech ve více jak 300 skládačkách. Přiložením kompatibilních amiibo figurek pak mohou hráči odhalit skryté Nintendo postavy. Picross 3D Round 2 dorazí do obchodů 2. prosince letošního roku.

picross3d

 • Mario Party: Star Rush: už žádné čekání na další tah, všichni se budou pohybovat najednou! V módu Toad Scramble se budou hráči volně pohybovat po mapě a kdo dosáhne jako první bosse, ten se dostane do minihry, ke které se budou ostatní hráči přidávat, jakmile ho doženou. No a ačkoliv všichni hráči začnou jako Toad, spojenci z Mushroom Kingdom budou čekat po celé hrací desce, aby s hráči mohli spojit své síly. Hra bude obsahovat 7 herních módů včetně rychlé minihry Coinathlon a Mario Shuffle, kde budou hráči manévrovat tři kousky na protivníkovu stranu desky. Tato hra bude kompatibilní s amiibo figurkami ze Super Mario série. Nintendo také oznámilo, že vyjde zdarma stažitelný Mario Party: Star Rush – Party Guest software, který umožní až čtyřem hráčům užít si plný rozsah multiplayerových módů pouze s jednou verzí plné hry. Mario Party: Star Rush a the Party Guest software vyjde v Evropě již 7. října společně s amiibo figurkami Boo, Donkey Kong, Rosalina a Wario, které budou 4. listopadu následovat amiibo figurky Waluigi, Diddy Kong a Daisy.

star rush

 • DRAGON QUEST VII: Fragments of the Forgotten Past: Tato obnovená klasika byla kompletně přepracována pro zařízení z rodiny Nintendo 3DS a doplněna o mnoho hodin nového obsahu. StreetPass funkce umožní hráčům vyměňovat si mezi sebou speciální tabulky pro získání přístupu do speciálních dungeonů a získání speciálních předmětů. Skrze online distribuci pak budou moct hráči získat nové herní třídy, potkat nová monstra a dokonce objevovat nové dungeony. DRAGON QUEST VII: Fragments of the Forgotten Past vyjde již 16. září exkluzivně pro všechna zařízení z rodiny Nintendo 3DS. Nintendo taktéž potvrdilo vydání hry DRAGON QUEST VIII: Journey of the Cursed King na počátek roku 2017.

 

Tisková zpráva, ConQuest Entertaiment a.s.

2 comments
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share