Nominace na letošní Game Awards už jsou tu. Pro připomínku, jedná se o událost při které se udělují ocenění za úspěchy ve videoherním průmyslu. Kromě toho, že minulý rok Nintendo zářilo v nominacích a odneslo si i titul hra roku (asi nikoho nepřekvapí, že šlo o The Legend of Zelda: Breath of the Wild), byly během ceremoniálu oznámeny porty prvních dvou dílů Bayonetty a vzápětí i třetí díl. Letos je to s nominacemi o něco slabší, na druhou stranu ale Nintendo ovládlo kategorii rodinných her. Všechny nominované tituly jsou totiž buď přímo z vlastních dílen nebo obsahují více či méně exkluzivního obsahu. Za zmínku stojí i exkluzivní RPG Octopath Traveler od Square Enixu, které bylo nominováno hned v několik kategoriích. Kompletní seznam nominací naleznete níže, tučně jsou vyznačeny first party a exkluzivní tituly.

Hra roku (Game of the Year)

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • Monster Hunter: World (Capcom)

Nejlepší hra, ke které se hráči vracejí (Best Ongoing Game)

  • No Man’s Sky (Hello Games)
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Destiny 2 (Bungie / Activision)
  • Fortnite (Epic Games)
  • Overwatch (Blizzard)

Nejlepší směr vývoje (Best Game Direction)

  • A Way Out (Hazelight Studios / EA)
  • Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Nejlepší vyprávění (Best Narrative)

  • Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)

Nejlepší umělecký směr (Best Art Direction)

  • Return of Obra Dinn (3909 LLC)
  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)

Nejlepší hudba (Best Score / Music)

  • God of War (Bear McCreary)
  • Marvel’s Spider-Man (John Paesano)
  • Red Dead Redemption 2 (Woody Jackson)
  • Ni No Kuni II (Joe Hisaishi)
  • Octopath Traveler (Yasunori Nishiki)
  • Celeste (Lena Raine)

Nejlepší Audio Design (Best Audio Design)

  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch Studios / Activision)

Nejlepší herecký výkon (Best Performance)

  • Bryan Dechart as Connor, Detroit: Become Human
  • Christopher Judge as Kratos, God of War
  • Melissanthi Mahut as Kassandra, Assassin’s Creed Odyssey
  • Roger Clark as Arthur Morgan, Red Dead Redemption 2
  • Yuri Lowenthal as Peter Parker, Marvel’s Spider-Man

Cena za herní dopad (Games for Impact Award)

  • 11-11 Memories Retold (Digixart / Aardman Animations / BANDAI NAMCO Entertainment)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
  • The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories (White Owls / Arc System Works)
  • Florence (Mountains / Annapurna Interactive)

Nejlepší nezávislá hra (Best Independent Game)

  • Return of the Obra Dinn (3909 LLC)
  • Dead Cells (Motion Twin)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • Into the Breach (Subset Games)
  • The Messenger (Sabotage Studio)

Nejlepší mobilní hra (Best Mobile Game)

  • PUBG MOBILE (Lightspeed & Quantum / Tencent Games)
  • Reigns: Game of Thrones (Nerial / Developer Digital)
  • Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
  • Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
  • Fortnite (Epic Games)

Nejlepší hra pro Virtuální/Rozšířenou Realitu (Best VR/AR Game)

  • ASTRO BOT Rescue Mission (SIE Japan Studio / SIE)
  • Beat Saber (Beat Games)
  • Firewall Zero Hour (First Contact Entertainment / SIE)
  • Moss (Polyarc Games)
  • Tetris Effect (Resonair / Enhance, Inc)

Nejlepší akční hra (Best Action Game)

  • Dead Cells (Motion Twin)
  • Far Cry 5 (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Mega Man 11 (Capcom)
  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
  • Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)

Nejlepší akční adventura (Best Action/Adventure Game)

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Shadow of the Tomb Raider (Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix)

Nejlepší RPG (Best Role Playing Game)

  • Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (Square Enix / Square Enix)
  • Ni no Kuni II: Revenant Kingdom (Level 5 / BANDAI NAMCO Entertainment)
  • Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
  • Pillars of Eternity II: Deadfire (Obsidian Entertainment / Versus Evil)
  • Monster Hunter: World (Capcom)

Nejlepší Bojovka (Best Fighting Game)

  • BlazBlue: Cross Tag Battle (Arc System Works)
  • Dragon Ball FighterZ (Arc System Works / BANDAI NAMCO Entertainment)
  • Soul Calibur VI (Bandai Namco Studios / BANDAI NAMCO Entertainment)
  • Street Fighter V Arcade (Dimps / Capcom)

Nejlepší rodinná hra (Best Family Game)

Nejlepší strategická hra (Best Strategy Game)

  • BATTLETECH (Harebrained Schemes / Paradox Interactive
  • Frostpunk (11 bit studios)
  • Into the Breach (Subset Games)
  • The Banner Saga 3 (Stoic Studio / Versus Evil)
  • Valkyria Chronicles 4 (Sega CS3 / Sega)

Nejlepší sportovní/závodní hra (Best Sports / Racing Game)

  • FIFA 19 (EA Vancouver / EA Sports)
  • Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
  • NBA 2K19 (Visual Concepts / 2K Sports)
  • Pro Evolution Soccer 2019 (PES Productions / Konami)

Nejlepší multiplayer (Best Multiplayer Game)

  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
  • Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Sea of Thieves (Rare / Microsoft Studios)
  • Fortnite (Epic Games)

Nejlepší studentská hra (Best Student Game)

  • Dash Quasar (UC Santa Cruz)
  • JERA (Digipen Bilbao, Spain)
  • LIFF (ISTART Digital, France)
  • Combat 2018 (Inland Norway University of Applied Sciences, Norway)
  • RE: Charge (MIT)

Nejlepší Indie debut (Best Debut Indie Game)

  • Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
  • Florence (Mountains)
  • Moss (Polyarc Games)
  • The Messenger (Sabotage Studio)
  • Yoku’s Island Express (Villa Gorilla)

Nejlepší eSportová hra (Best eSports Game)

  • CS:GO
  • Dota2
  • Fortnite (Epic Games)
  • League of Legends
  • Overwatch (Blizzard)

Nejlepší hráč eSportu (Best eSports Player)

  • Sung-hyeon “JJoNak” Bang (New York Excelsior)
  • Oleksandr “s1mple” Kostyliev (Natus Vincere)
  • Jian “Uzi” Zi-Hao (Royal Never Give Up)
  • Hajime “Tokido” Taniguchi
  • Dominique “SonicFox” McLean (Echo Fox)

Nejlepší eSportový tým (Best eSports Team)

  • Fnatic (LoL)
  • Astralis (CS:GO)
  • Cloud9 (LoL)
  • London Spitfire (OWL)
  • OG (Dota2)

Nejlepší eSportový Trenér (Best Esports Coach)

  • Bok “Reapered” Han-gyu (Cloud9)
  • Danny “zonic” Sørensen (Astralis)
  • Dylan Falco (Fnatic)
  • Jakob “YamatoCannon” Mebdi (Team Vitality)
  • Janko “YNk” Paunovic (MiBR)
  • Cristian “ppasarel” Bănăseanu (OG)

Nejlepší eSportová Akce (Best Esports Event)

  • Overwatch League Grand Finals
  • League of Legends World Championship
  • ELEAGUE Major: Boston 2018
  • The International 2018
  • EVO 2018

Nejlepší eSport Moderátor (Best Esports Host)

  • Eefje “Sjokz” Depoortere
  • Alex “Machine” Richardson
  • Paul “RedEye” Chaloner
  • Anders Blume
  • Alex “Goldenboy” Mendez

Nejlepší eSport Okamžik (Best Esports Moment)

  • OG’s Massive Upset of LGD (Dota2 Finals)
  • KT vs IG Base Race (LoL Worlds)
  • C9 Comeback Win In Triple OT vs FAZE (ELEAGUE)
  • G2 Beating RNG (LoL Worlds)
  • SonicFox Side Switch Against Go1 in DBZ (EVO)

Tvůrce obsahu/Streamer roku (Content Creator/Streamer of the Year)

  • Ninja
  • Pokimane
  • Dr. Lupo
  • Myth
  • Willyrex

Nejoblíbenější Moment Roku 2017 (Favorite Moment 2017)

  • Carol Shaw (Industry Icon)
  • The Game Awards Orchestra (Performance)
  • Hideo Kojima and Guillermo del Toro (Moment)
  • Josef Fares (A Way Out)
  • Zelda: Breath of the Wild (Game of the Year)

Vítězové The Game Awards 2018 budou oznámeni na slavnostním ceremoniálu 6. prosince. Pro své favority můžete hlasovat zde.