Pokémon TCG Scarlet & Violet – první střípky informací

Devátá generace her Pokémon podtitulem Scarlet & Violet přinesla několik překvapivých změn a novinek. Některé z nich byly plánované a dovolím si tvrdit, že i velmi očekávané – otevřený svět, možnost online hraní po čtyři hráče, tři dějové linky s možností volby vlastní cesty, a také neplánované – mizerný technický stav počínaje nepěknou grafikou a konče nejrůznějšími bugy. Karetní hru Pokémon TCG také čeká vydání první sady nové generace. Jisté je, že se i karetní hra dočká změn a stejně jako u digitální hry, některé budou vítané a některé nikoliv.

K oznámení nové sady a odhalení traséru došlo tento rok při závěrečném ceremoniálu Pokémon World Championships, které se uskutečnilo v Londýně. Teaser podle očekávání neukázal nic moc konkrétního s výjimkou návratu karet EX.

Popisek mluví jasně – “(ex)pect the unexpected”

No a jakéže novou generaci karet čekají změny? Někteří hráči si mohli už v trailerů všimnout, že karty nemají (pro trh mimo Japonsko)standardně žluté okraje. To se nyní potvrdilo. Počínaje první edicí všechny další karty budou lemované šedým resp. stříbrným okrajem. Důvodem je sjednocení vzhledu karet na globální úrovni. Barva krajů není jedinou změnou. Podtituly trenérských karet, které se v tuto chvíli nacházejí v pravém horním rohu karty budou přesunuty na opačnou stranu, tedy do levého horního okraje. Tento krok má zajistit lepší viditelnost karet držených v ruce. Zní to logicky, nicméně nemyslím si, že by to bylo nějak zásadní pro přístupnost a pohodlnost při hře.

Změnou projde i provedení karet energií. Kromě pojmenování typu energie a její barvy v levém horním rohu přibyde ve spodním pravém okraji také malé logo pro její barvu. Díky tomu, by mělo být snadnější odčítání typů energií připojených k Pokémonovi. Tento krok velmi vítám a myslím, že nebudu sám jde o mnohem praktičtější úpravu karty než v případě přesunu titulu trenérských karet. Poslední (zatím oznámenou) změnou bude odklon od používání grafických symbolů pro jednotlivé edice k používání kódů, které mohou hráči znát právě z japonských karet. Toto je další úprava, kterou kvituji s povděkem. Dodnes si velmi dobře pamatuji jednotlivé symboly edic jako Jungle, Fossil, Gym Challenge atd., ale absolutně se neorientuji v současných sadách.

Na závěr jedna špatná a dobrá zpráva. Tou špatnou je, že kvůli růstu nákladů na výrobu karet dojde s uvedením nové sady na vybraných trzích ke zdražení. Například booster zdraží z 3.99$ (91.94Kč) na 4.49$ (103,46Kč). Dobrou zprávou ale je, že pro každý booster budou garantovány tři foilové karty. Dále budou všechny vzácné karty a vyšší rarity také ve foil provedení. Dojde také k úpravě obsahů některých produktů. Např. v Elite Trainer Boxu najde každý hráč o jeden booster více a také full-art promo kartu.

Osobně se na novou generaci karet velmi těším. Pokémon Scarlet & Violet je pro mě i přes všechny svoje problémy nejlepší Pokémon hrou (Silver má svoje speciální místo :D), a proto s nadšením vyhlížím vydání Pokémon TCG Scarlet & Violet. Designové úpravy karet jsou smysluplné a snad jediným problémem bude změna na stříbrné okraje. Přece jen když jste dlouhé, dlouhé roky zvyklí na žlutou, může být přechod na jinou barvu mentálně náročný. Článek nemluví o změně počtu karet v boosteru, tak budeme doufat, že stříbrný okraj a označení sad budou jedinou “japonskou” změnou, která se nás dotkne.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share