Dovolená snů: DLC Happy Home Paradise

Určitě už jste někdy slyšeli někoho říct „v jednoduchosti je krása“. Happy Home Paradise tohle vystihuje naprosto parádně. Celá pointa hry se dá shrnout do jednoho slova: zabydlování.

Nintendo mile překvapilo fanoušky po celém světě, když ohlášenou Animal Crossing aktualizaci spustilo o den dřív, než ve skutečnosti ohlásilo. Na DLC jsme si museli ještě těch posledních 24 hodin počkat, ale musím říct, že dle mého názoru to opravdu stálo za to.

Když jsem řekla, že si musím najít ke škole práci, tak jsem tím měla na mysli třeba to, že budu lidi učit Španělsky, ne, že budu virtuálním zvířatům organizovat ideální dovolenou. Stěžovat si ale nebudu, koneckonců, „dekoratérka interiérů“ bude v mém životopise vypadat skvěle.

Fotku poskytla Mer z ostrova Heimta

Jak začít?

Jsou dvě možnosti, jak si DLC obstarat. Buď si jej koupíte přes Nintendo e-shop v konzoli, nebo jej dostanete zdarma, pokud jste si objednali nové Nintendo Online předplatné, které zahrnuje nejen DLC, ale i balíček her na Nintendo 64 a Segu Genesis. Osobně si myslím, že je lepší si zaplatit DLC zvlášť, protože vám pak zůstane na trvalo, kdežto když si objednáte balíček, budete k němu mít přístup pouze do doby, dokud si jej budete platit. Finální rozhodnutí je ovšem na vás.

Po stažení hru spusťte jako normálně. Tom Nook vám zavolá a poprosí vás, ať za ním přijdete na letiště, jelikož vás chce s někým seznámit. Ten někdo je vydra Lottie, se kterou budete od nynějška spolupracovat. Svěří se, že by se pomocná ruka hodila, a že vás bude netrpělivě očekávat. Hned poté odjede. Následně stačí přijít k pultíku, promluvit si s Orvillem a sdělit mu, že chcete do práce. Jeho mladší bratr Willbur vás pak zaveze na souostroví, kde na vás již budou čekat vaši budoucí kolegové: opičák Niko, kapustňák Wardell a výše zmíněná Lottie. Jednoduše vám vysvětlí, co se po vás bude chtít a váš první pracovní den může začít!

Úvodní fotku a tuto poskytla Hameuhy z ostrova Nugg3ts

A do práce!

Každý den se vám bude po pláži potulovat pět náhodných vesničanů, kteří vám rádi sdělí, jak by měl vypadat jejich ideální domeček. No a protože jim nedokážete nic odmítnout, tak se dáte do práce. Až na těch pár detailů, které vám sdělí, tak máte volnou ruku a můžete si dekorovat, jak chcete.

Nejprve si vyberete ostrůvek, na kterém se bude obydlí nacházet. Venku si budete moct nastavit jak denní dobu, tak i počasí a roční období. Můžete si vybrat umístění domu a jednu ze čtyř fasád, která se nejvíce hodí k tématice, kterou se chcete zabývat. Můžete si dokonce zvolit velikost stromů a umisťování plotů a cest zdaleka už není tak zdlouhavé, jako předtím!

Přejděme dovnitř. Vytapetovat, osvětlit, položit podlahu a umístit nábytek, o který si klient řekl. Před odchodem můžete ještě pro oživení pustit do pozadí nějakou hudbu a vyleštit povrchy, které chcete, aby se blyštily. Voilà, dílo je dokonáno. Však jsem vám říkala, že se nejedná o nic složitého, sem jsme si přišli odpočinout.

Fotku poskytla Mer z ostrova Heimta

A do… květinářství?

Zranili jste se při práci, vyhládlo vám, nebo chcete na uvítanou hostům koupit květiny? To vše je nyní možné! Můžete vyzdobit dům až třiceti zvířátkům, se kterými si buď promluvíte na pláži, pozvete ze svého ostrova nebo skrz Amiibo figurku či kartu. Postupně se vám budou odemykat další a další možnosti, jako například nemocnice, restaurace, druhé patro v domečku, přidávat zdi, začnou se objevovat recepty na pláži nebo vám zvýší plat, Poki, kterým si budete moct kupovat speciální nábytek. Takhle bych mohla vypisovat ještě dlouho, jelikož tu obsahem vůbec nešetřili, ale přece vás nepřipravím o to nadšení, které vás naplní po zjištění, co všechno zde můžete dělat.

Nyní mě, prosím, omluvte. Končí mi pauza a slíbila jsem medvědici Maple, že jí zařídím parádní dovolenou.

Fotku poskytla Hameuhy z Nugg3ts

Závěrečný verdikt

Závěrečný verdikt
10 10 0 1
Já k Animal Crossing ani k jeho DLC nedokážu říct nic špatného. Pro mě to představuje hru, která zaručuje stovky hodin zábavy, je ideální na oddychnutí a její komunita je složena převážně z velmi štědrých lidí, kteří vám rádi s čímkoliv pomůžou. Osobně ji doporučuji všem, nicméně jsem si vědoma toho, že to není hra pro každého, takže pokud se přikláníte k akčnějším kouskům, a nemáte rádi rutinu, tohle nebude nic pro vás.
Já k Animal Crossing ani k jeho DLC nedokážu říct nic špatného. Pro mě to představuje hru, která zaručuje stovky hodin zábavy, je ideální na oddychnutí a její komunita je složena převážně z velmi štědrých lidí, kteří vám rádi s čímkoliv pomůžou. Osobně ji doporučuji všem, nicméně jsem si vědoma toho, že to není hra pro každého, takže pokud se přikláníte k akčnějším kouskům, a nemáte rádi rutinu, tohle nebude nic pro vás.
10/10
Total Score
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share